Get Adobe Flash player
Ukrainian
English
French
German
Italian
Polish
Russian
Spanish
Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

Бюгельний протез (від нім. Bugel - дуга) - це естетична, зручна, надійна  знімна конструкція.

Переваги бюгельного протеза:
1.В основі бюгельних протезів - ажурне тонке лиття, майже не відчутне для пацієнта. Технологія лиття забезпечує надзвичайно високу міцність, тому протез неможливо зломити.


2. Бюгельний протез не натирає ясна і не викликає болі під час жування завдяки рівномірному розподілу жувального навантаження між зубами і слизовою оболонкою. Жувальна ефективність при цьому досягає 100%.

3.Бюгельний протез  не закриває піднебіння, тому звикання до нього здійснюється набагато швидше, ніж до звичайного пластмасового протезу.


4.Оскільки на піднебінні є лише тонка металева дуга, а не масивний пластмасовий базис, в  порожнині рота не виникає блювотного рефлексу.


5.Бюгельний протез не викликає зміни мовлення і не вносить  дискомфорту у спілкування.


6.При користуванні конструкцією  відсутні алергічні реакції, протезний  стоматит.


7.Бюгельні протези дуже добре фіксуються в порожнині рота завдяки достатній кількості  опорно-утримуючих елементів і не спадають під час прийому їжі і розмови;


8.Пацієнт відчуває смак їжі, тому що не порушені смакові, температурні, тактильні відчуття.


9.Бюгельні протези  естетичні, їх можна повністю приховати в порожнині рота.


10.Бюгельні протези характеризуються дуже швидкою адаптацією, і терміни звикання зменшуються у декілька разів у порівнянні зі звичайними акриловими аналогами. 

Бюгельні протези часто використовуються в тих випадках, коли інші види протезування безсилі: 
а) при захворюваннях тканин пародонту і рухливості зубів; 
б) при парафункціях жувальних м'язів (бруксизмі) і патологічному стиранні зубів; 
в) при алергіях на акрилові пластмаси.

За способом фіксації на щелепі бюгельні протези поділяються на протези з кламерами і бюгельні протези із замками. 

Бюгельні протези з кламерами утримуються за допомогою своєрідних гачків, які щільно охоплюють опорний зуб, але не завдають шкоди емалі.

У бюгеля з замковим кріпленням (аттачменами) фіксація протеза дуже жорстка, майже нерухома. Велика частина жувального тиску передається на опорні зуби, одягнені в спеціальні металокерамічні коронки. Кріплення приховане усередині коронки, тому, на відміну від кламерів, навіть при   найширшій посмішці, ніхто не побачить, що в роті є знімний протез.

Бюгельні протези вважаються умовно-знімними. Користуватися ними, на відміну від пластмасових  протезів, можна цілодобово. А знімати протез необхідно тільки ввечері для гігієни, а потім знову одягати на сон.