Get Adobe Flash player
Ukrainian
English
French
German
Italian
Polish
Russian
Spanish
Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

 

Вкладки  - це конструкції, що застосовуються для відновлення коронкової частини зуба при  його зруйнуванні  більш, ніж на третину.
За допомогою  вкладки стає можливим збереження пульпи (нерва) зуба. Відреставрований вкладкою зуб  має бездоганний естетичний вигляд. Вкладка дозволяє відновити анатомічну форму і міцність зруйнованого  зуба. 
На відміну від пломби, вкладки не піддаються усадці та не змінюють колір. Використання вкладок практично повністю виключає можливість виникнення вторинного карієсу. Вкладки надзвичайно міцні, оскільки виготовляються з технічного фотополімеру при високій температурі 900oС.

 

Чому пломби недосконалі?

При значних руйнуваннях коронкової частини зубів реставрація їх  пломбами - далеко не найкраще вирішення. Коли зуб зруйнований карієсом і від нього залишаються тільки стінки  недоцільно ставити пломби. А покривати коронкою шкода – зуб живий. Вирішити проблему функціонально та естетично допомагає  вкладка (inlay).

Сучасні композитні пломби під час полімеризації їх лампою дають усадку. Це означає, що під час затвердіння пломба скорочується в обсязі від 0,8% до 5%, а цього вже достатньо для утворення мікропростору  між пломбою і тканинами зуба, де надалі  утворюється вторинний карієс. Усадка веде до появи внутрішніх деформацій в самій пломбі, в результаті яких відколюються тонкі стінки зуба. Ще варто сказати про неповну полімеризація пломби. Справа в тому, що в роті під дією світла пломба полімеризується лише на 60-70%. Від цього страждає і міцність пломби і стабільність кольору.
При постановці пломби стоматологу складно відновити анатомію зуба.
Щоб імітувати горбки та фісури(заглибини) належним чином лікарю потрібні вміння, майстерність та 2-3 години часу.

Не всі можуть позволити собі таку розкіш, тому часто в порожнині рота з’являються плоскі пломби.

В чому небезпека?
Зуби будуть повноцінно жувати  тільки тоді,  коли є контакт між горбами і фісурами протилежних зубів.

Якщо пломба плоска, то жувальна ефективність такого зуба знижена. Якщо таких пломб десять, то ефективність жування знижується на 30-50%. Такі пломби мнуть, тиснуть їжу, а не розтирають її.  Внаслідок цього страждають жувальні м’язи, виникає деформація в суглобах, які відповідають за рух нижньої щелепи і жування. З’являється патологічна стертість зубів - зуби втрачають колишню висоту і міцність. Посмішка «старіє».

Вирішити проблему функціонально та естетично допомагає  вкладка (inlay/overlay).

На відміну від композитних пломб,  вкладки виготовляються не в роті пацієнта, а в умовах зуботехнічної лабораторії.

Моделюючи вкладку, технік  не обмежений простором, йому не заважають язик, щоки, слина пацієнта. Гіпсова модель  абсолютно точно копіює ситуацію в порожнині рота. Технік  бачить зуб в усіх площинах, імітує  жувальні рух, а це - запорука повноцінної гармонії  вкладки в порожнині рота. Вкладка точно відтворює  фісурно-горбковий контакт між зубами верхньої і нижньої щелепи. Колір вкладки  підбирається  відповідно до кольору зубів пацієнта, при цьому існує можливість за допомогою спеціальних фарб повністю відтворити індивідуальні особливості зуба пацієнта.
Використовуються вкладки і як опорні елементи мостовидних протезів.