Get Adobe Flash player
Ukrainian
English
French
German
Italian
Polish
Russian
Spanish
Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

Оксид цирконію в стоматології почали  широко використовувати відносно недавно, проте він вже встиг заслужити симпатії лікарів і пацієнтів. У світі понад 50% робіт з протезування - роботи, виконані керамікою на основі оксиду цирконію.

Оксид цирконію  називають матеріалом майбутнього за його  виняткову красу і міцність.

Безметалова кераміка на оксиді цирконію -  це запорука не тільки естетичності,  відмінної біологічної сумісності, але й надійності.

Коронки з оксиду цирконію відрізняються від всіх інших особливим естетичним зовнішнім виглядом. Це пояснюється тим, що в оксиду цирконію така ж прозорість та світлопроникність, як і в природного зуба. Технологія виробництва таких коронок дозволяє ідеально підібрати колір зуба, і він  нічим не видає своє штучне походження.

Коронки з оксиду цирконію біосумісні, вони не викликають алергічних реакцій, не впливають на м’які тканини порожнини рота. Оксид цирконію – біоінертний матеріал, який не провокує  запалення, рецесії чи зміни кольору ясен.

Кераміка на оксиді цирконію вимагає мінімального препарування  зубів, бо товщина каркаса всього 0,4 мм. Тому й опорні зуби можна залишати живими (без депульпації). Самі коронки значно легші, ніж металокерамічні. 

Каркас з оксиду цирконію для коронки виготовляється методом комп'ютерного фрезерування. Це  пояснює точність виготовлення роботи. Потім на цирконієвий каркас наноситься керамічна маса.

Для облицювання оксиду цирконію використовується міцна світлопроникна, напівпрозора кераміка з широкою гамою відтінків, що дозволяє створити коронки, які неможливо відрізнити від природних зубів.  Гладка поверхня коронок  перешкоджає акумуляції нальоту, а високі теплоізоляційні властивості дозволяють повною мірою насолоджуватися прийомом холодної або гарячої їжі. 


Різниця між металокерамікою та коронками на основі оксиду цирконію полягає в тому, що  коронки, виготовлені на металевому каркасі виглядають  монохромними  з  темно-сірою лінією ясен, а каркас кераміки на оксиді цирконію білий і природно прозорий. Промені світла  розсіюються в напрямку прилеглих ясен і в результаті оптичного заломлення всередині облицювальної кераміки,  ясна сприймаються , як живі і здорові  тканини.

Темно-сіра лінія ясен при протезуванні металокерамікою.

Міцність оксиду цирконію перевищує міцність металу, в результаті збільшується термін служби кераміки. Можна робити не лише поодинокі коронки, а й мостовидні протези з проміжком до трьох одиниць. 


Використання цирконію показано людям з проблемами  нирок, крові, ендокринною системою та при алергії на метали.

Єдиним протипоказанням до використання конструкцій на основі оксиду цирконію є виражений глибокий прикус і  бруксизм.