Get Adobe Flash player
Ukrainian
English
French
German
Italian
Polish
Russian
Spanish

Минуло вже більше 100 років від дня відкриття Конрадом Рентгеном ікс-променів. За цей час рентгенівські промені отримали безліч професій і знаходяться на службі у людства. Вони допомагають знаходити дефекти в різних конструкціях, вивчати будову речовини, перевіряти багаж пасажирів і, звичайно ж, стоять на варті здоров'я людини. Рентгенодіагностика сьогодні - найкращий і надійний помічник пацієнта і лікаря.


Незважаючи на появу все нових і нових методів дослідження, рентгенодіагностика не тільки залишається актуальною, а й у багатьох випадках виступає єдино можливим методом встановлення діагнозу.

Що ж визначає вибір методу дослідження? Зручність? Доступність? Простота дослідження? Безумовно, ці якості важливі при будь-якому дослідженні. Але не вони є головними як для пацієнтів, так і для лікарів. Медицина ніколи не стоїть на місці, тому за останнє десятиліття відбувся перерозподіл ролей між окремими видами досліджень. На цьому тлі стара, класична рентгенологія спочатку навіть втратила свої провідні позиції. Сьогодні можна бути впевненим: сучасна рентгенодіагностика не тільки володіє кращими якостями, а й здатна відповідати іншим не менш важливим вимогам будь-якого дослідження.

Мова йтиме про цифрову рентгенологію, яку ми використовуємо в нашому центрі стоматології.

Цифрова рентгенологія має ряд істотних переваг - це швидкість отримання зображення зубів у збільшеному розмірі на екрані монітора, зручність, уникнення помилок, підвищення діагностичної інформативності дослідження у зв'язку з можливістю подальшого обчислювального аналізу рентгенівського зображення. За допомогою цифрового рентген-знімка вдається детально оцінити анатомічну структуру зубів, визначити величину і глибину каріозних порожнин, їх близькість до пульпової камери, виявити запальні зміни в періодонті і пародонті, уточнити стан дентину під пломбою, а також діагностувати травматичні зміни, вторинні каріозні поразки. Рентгенологія допомагає також визначити правильність проведеного стоматологічного лікування.

Надзвичайно важливо і для пацієнта, і для лікаря має значне зниження дози опромінення, в результаті скорочення експозиції (часу опромінення), так як характеристики датчика дозволяють зафіксувати зображення за мізерно малий час в порівнянні з плівкою. 

Зниження дози іонізуючого випромінювання на пацієнта при радіовізіографії

обладнання PLANMECA / Фінляндія програма обробки рентгенограм Dimaxis Classic 4.4.0_dixi-3 / Фінляндія

При використанні цифрових технологій, ми отримуємо рентгенографічне зображення миттєво, за допомогою спеціальної електронної матриці замість плівки. Що необхідно при роботі в операційній під час дентальної імплантації, ендодонтичних заходах, обстеженні вагітних, дітей та підлітків.

Швидкість появи знімка на моніторі, від моменту експозиції, становить 5 секунд, також з'являється можливість більш детального вивчення знімка за допомогою додаткового контрастування, збільшення, колірної інверсії зображення.