Get Adobe Flash player
Ukrainian
English
French
German
Italian
Polish
Russian
Spanish
Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

Лікарі-стоматологи рекомендують проводити перший огляд порожнини рота дитини впродовж 6 місяців після прорізування першого молочного зуба і не пізніше 12-ти місячного віку.
Перший візит до доктора не має бути пов'язаний з болем, а мати, швидше, "ознайомлювальний" характер. При огляді треба "познайомити" дитину з лікарем, показати малюкові кабінет і стоматологічне крісло.
Відвідування стоматолога в такому віці дозволяє із самого початку спостерігати за розвитком зубощелепної системи малюка і запобігти розвитку можливих ускладнень.
Подальші візити до стоматолога повинні проводитися приблизно двічі в рік, а при прорізуванні зубів - раз в три-чотири місяці, щоб лікар міг спостерігати за процесом розвитку і, якщо необхідно, коригувати його.
Відношення дитини до лікування зубів, страх перед стоматологом залежить як від батьків, так і від лікаря.
Отже, якщо ви - батьки:
* Ніколи не лякайте свою дитину "лікарем": "Ось не слухатимешся, прийде тітка у білому халаті і укол 

зробить"!. До хороших наслідків це не приведе.
* Не варто так само заохочувати малюка: "Сходиш до лікаря - отримаєш нову іграшку". Така фраза насторожує малюка, адже заохочення - нагорода, яку отримують, коли потрібно проявити терпіння і слухняність. Крім того, дитина може почати "торгуватися" з вами перед кожним візитом до стоматолога.
 
* Бажано записуватися на уранішній прийом: по-перше, вранці діти поводяться спокійніше, а по-друге, малюкові не доведеться весь день нервувати, чекаючи походу в незнайоме місце.
* За декілька днів до відвідування лікаря можна пограти з малюком "в стоматолога". Треба зацікавити дитину так, щоб йому стало дійсно цікаво, що ж це за місце таке - стоматологічна клініка.
Перший прийом зазвичай проходить у присутності батьків. Малюк може знаходитися на руках 

 

у мами, але надалі дитина повинна поступово звикати до того, що потім в стоматологічному кабінеті він знаходитиметься один, без батьків. По-перше, доведено, що у присутності батьків діти сильніше сприймають біль, капризують. По-друге, знаходячись один на один, лікар і дитина мають більше шансів налагодити особистий контакт.