Get Adobe Flash player
Ukrainian
English
French
German
Italian
Polish
Spanish

   Майже кожному з нас знайома ситуація - скільки щодня не намагайся підтримувати порядок у себе вдома періодично доводиться робити генеральне прибирання. Такі ж аналогії напрошуються при згадці щоденного чищення зубів і професійної гігієни порожнини рота.

   Ретельна щоденна гігієна з застосуванням найпередовіших зубних паст не зробить Ваш рот ідеальним. Завжди знайдуться куточки, які не знайомі з Вашою зубною щіткою або вона просто не в змозі впоратися з такою "прибиранням".    

   Професійна гігієна порожнини рота (професійна чистка зубів) - це процедура, яка давно стала нормою в стоматологічній практиці. З неї починається "спілкування" стоматолога і пацієнта. Періодичне видалення зубного каменя і зубного нальоту - запорука Вашого стоматологічного здоров'я.

   Лікар за допомогою спеціальної ультразвукової установки, спеціальних паст і,  при необхідності, із застосуванням методу "Air-flow", очистить з ваших зубів такі зубні відкладення як наліт, зубний камінь, що є причиною руйнування зубів і ясен, виникнення карієсу і хвороб ясен. Лікар індивідуально підбере метод усунення зубних відкладень.

   Золотий стандарт професійної гігієни порожнини рота - зняття і видалення зубного нальоту, зубного каменю 1 раз на 6 місяців.

Зубной камень Удаление зубного камня
Зубные отложение Удаление зубных отложений
Зубной камень Удаление зубного камня

 

ФТОРУВАННЯ ЗУБІВ
 

Наші зуби потребують мінеральні речовини, найголовнішими з яких є фтор і кальцій. Карієс з'являється з багатьох причин, однією з них можна назвати демінералізацію зубів. Коли у людини починається процес демінералізації зубів, емаль стає менш міцною, виникає пористість, а це, у свою чергу, веде до появи карієсу.
Чому зуби схильні до демінералізації? У першу чергу, через неправильне харчування, адже саме їжа є головним джерелом мінералів і вітамінів, завдяки яким зміцнюються не тільки зуби, але і весь організм в цілому. По-друге, необхідно ретельно стежити за гігієною порожнини рота, так як слина і залишки їжі руйнують зубну емаль і відповідно зменшують природний захист зубів.
Що таке ремінералізація? Ремінералізація - це зміцнення тканини зуба за допомогою хімічних речовин, які проникають в зуб, повертаючи йому механічні властивості. Хімічні речовини, за допомогою яких виробляється ремінералізація, проникають в поверхневі шари емалі, тим самим зміцнюючи її.
Фторування - це процес насичення зубної емалі фтором при підвищеній чутливості зубів і початкових формах карієсу.
Існує кілька видів фторування - покриття фтор-лаком, експресс-фторування, каповое фторування і електрофорез. 
За допомогою пензлика зуб покривається спеціальним лаком, який збагачує емаль фтором. Після процедури рекомендується декілька годин утриматися від їжі і пиття, щоб плівочка фтору як можна довше протрималася на зубі.
Капове фторування - виготовляється індивідуальна капа, яку пацієнт використовує сам. Каппа наповнюється фторовмістким гелем і одягається на ніч. Тривалість лікування залежить від рівня чутливості та рекомендацій лікаря.
Зручність цього методу в тому, що лікування проходить в домашніх умовах, а капу можна використовувати повторно.
Електрофорез - фізіотерапевтичний метод, заснований на принципі електролітичної дисоціації. Простою мовою - насичення фтором відбувається в результаті акумуляції іонів фтору в тканини зуба. Процедура займає 10 хвилин і проводиться в кілька сеансів. Перевагою електрофорезу, як і всіх фізіотерапевтичних методів, є його довгостроковий ефект - фтор поступово і грунтовно накопичується в тканинах, надаючи довгий і ефективний вплив на організм.

 

ГЕРМЕТИЗАЦІЯ ФІСУР
 
Це стоматологічна процедура, яка забезпечує профілактику розвитку карієсу (захищає від руйнування постійних зубів у дітей).

Добре відомо, що карієс найбільш інтенсивно розвивається в перші роки після прорізування зуба. Це пояснюється тим, що емаль зубів, які тільки прорізались, у дітей ще недостатньо мінералізувалась (стадія незрілої емалі).
А недостатня мінералізація емалі – це передумовлюючий фактор в розвитку карієсу зубів. 
Повна мінералізація емалі після прорізування зуба відбувається за рахунок потрапляння мінеральних сполук із слини і продовжується на протязі 3-5 років після прорізування зуба.
Доведено, що в дозріванні емалі важливу роль відіграє фтор, оскільки цей мікроелемент регулює процес поглинання кальцію твердими тканинами зуба. Таким чином, швидкість мінералізації значно підвищується в присутності фтору. 
Максимальна ефективність процедури досягається на протязі 12 місяців після прорізування зуба (на стадії незрілої емалі). Крім цього, даний матеріал механічно ізолює природні заглиблення на поверхні зуба та перешкоджає таким чином негативному впливу кислот на “незрілу емаль”.
Отже, шановні батьки, зверніть увагу на цю інформацію. Своєчасна профілактика карієсу – це запорука стоматологічного здоров’я ваших діточок.
Необхідно додати, що ця процедура є абсолютно безболісною, виконується без препарування зубів і добре сприймається маленькими пацієнтами.
Герметизація фісур. Герметики широко застосовуються в дитячій стоматології. Основне їх призначення - це профілактика карієсу. Зубні герметики в основному використовують для постійних жувальних зубів. А саме премолярів і молярів, в рідкісних випадках ними закривають сліпі ямки на різцях.
Навіщо необхідно проводити герметизацію фісур? Як відомо, у віці 5-7 років у дитини починають мінятися молочні зуби на постійні. Перші постійні зуби які з'являються в порожнині рота, це перші моляри, тобто так звані "шістки" (їхній номер у зубному ряду). Тільки прорізавшись, постійні зуби мають ще незрілу, слабку емаль, яка легко піддається негативним впливам і розвитку карієсу. Крім цього, на жувальних зубах, є анатомічні борозни - фісури. У дитячому віці вони особливо виражені. У таких глибоких фіссурах, легко застрягають залишки їжі, зубний наліт і мікроби, які у своїй сукупності є основною причиною карієсу. Так як у дитини в повній мірі не розвинені навички гігієни порожнини рота, вона не в змозі до кінця вичистити ці глибокі борозни і в них, як наслідок, розвивається карієс. Ось чому, практично у кожної дорослої людини шості зуби або пломбовані, або покриті коронками, або їх зовсім немає так як зазнали раннього руйнування.
Герметики представляють собою рідкий матеріал, який заливається в глибокі фісури, тим самим, виключаючи затримування в них їжі і розвиток карієсу. Такі фісури дитина легко може вичистити без чиєї небудь допомоги.
Коли краще робити герметизацію фісур? Основною умовою проведення герметизації, є не уражений карієсом зуб. Саме тому, рекомендують герметизацію фісур відразу ж після прорізування жувальної поверхні зуба. Не варто чекати поки коронкова частина зуба повністю з'явиться, тому що за цей час, в фіссурах вже може розвинутися каріозний процес. І в цьому випадку буде необхідним встановлення повноцінної пломби.

Основні відмінності герметиків від пломб.
• при проведені герметизації фісур, тканини зуба не препаруються борами. Максимум що можливо - це розкриття вузьких фісур низькоабразивними борами.
• герметики в своєму складі містять іони фтору, що зміцнює незрілу емаль. 
• герметики ставлять дітям і дорослим людям у віці до 25 років.