Get Adobe Flash player
Ukrainian
English
French
German
Italian
Polish
Spanish
Рейтинг користувача:  / 1
Ми наполягаємо на зверненні до стоматолога в наступних випадках:
* Якщо Ваш зуб реагує на холодне, гаряче, солодке
* Серед пережовуванні їжі  ви виявили пломбу, яка випала
* Ваша біла зубна паста в процесі чищення міняє колір на червоний
* Під час їжі або чищення зубів виникають неприємні відчуття
* Ваш зовні здоровий зуб рухливий або оголився корінь
* Ви виявили на зубах тріщини, поглиблення або зубні відкладення
* Турбує горло і Ви часто хворієте на ангіну
* Ви видалили зуб - природа не терпить порожнечі, і з часом зуби зміщуватимуться
* Ви невдоволені формою або кольором своїх зубів
* Природа "нагородила" Вас неправильним прикусом
* Поставлена пломба (коронка) постійно травмує язик, губи, щоки
* З'явилися виразки або інші зміни слизової оболонки порожнини рота
* Вас періодично турбують тріщини в куточках рота
* Ви плануєте поповнення своєї сім'ї.
 
Коли ж жоден з перерахованих випадків Вас не торкається, вважайте, що ви належите до тих 5% населення, які не потребують стоматологічної допомоги
Рейтинг користувача:  / 1

Несподіване щастя прийшло до Марії Андріївни Цаповалової, що проживає в Центрі реабілітації пенсіонерів в Сочі. У сто років у неї несподівано почали рости нові зуби!

 Тепер до старенької регулярно їздять делегації стоматологів, геронтологів і антропологів. Усі хочуть упізнати секрет несподіваного явища. На думку Марії Андріївни, зуби виросли у неї через те, що вона завжди вела здоровий спосіб життя, ніколи не пила, не палила, не їла м'яса і берегла нерви. Між тим цей випадок хоча і аномальний, але не одиничний. Відомі щонайменше чотири довгожителі, які обзавелися новими зубами. Один з них — 128-річний іранець Бахрам Исмаілі. Від старості у нього випали усього лише три зуби, і замість них виросли нові. Бахрам також не споживає м'яса. Крім того, він ніколи в житті не чистив зуби. Другий подібний випадок стався з індійським селянином Балдевом. У нього виросли нові зуби в 110 років. Балдев — завзятий курець. Він скаржиться на те, що давно звик тримати трубку беззубим ротом, і тепер йому незручно затискати її зубами. А два інші щасливці живуть в Росії. Це 94-річна мешканка Чебоксар Дарина Андрєєва і 104-річна Марія Васильєва, що проживає в селі Чуваське Дрожжаноє Республіки Татарстан. Стоматологи розповідають, що інформація про подібні факти поступає до них досить часто, проте на перевірку «нові» зуби зазвичай виявляються  старими, що  добре збереглися, або є кістковими наростами. Але у вищеописаних випадках лікарям залишалося тільки розвести руками. Зуби у людей похилого віку — справжні. Можливо, це пов'язано з перенасиченістю організму мікроелементами. Проте деякі антропологи вважають, що в похилому віці відбувається самоопоновленння організму. Мовляв, людина повинна жити до двохсот років, проте із-за поганої екології і неправильного способу життя не доживає і до ста. Зубасті довгожителі є приємним виключенням з цього правила і прикладом для усіх нас.
Рейтинг користувача:  / 11

Стоматологи попереджають: нічні прийоми їжі шкідливі для зубів.
 Стоматологи попереджають: в результаті пізньої їжі людина ризикує втратити зуби передчасно. Тепер цей факт підтверджений дослідженнями, які проводилися з 2200 добровольцями. Випробовувані належали до тих людей, які «перекусюють» вночі або з'їдають більше чверті денної норми їжі пізно увечері. Результати невтішні - зуби впадали набагато раніше у любителів нічного жхарчування. Оскільки в нічний час слини виділяється небагато, то і частинки їжі залишаються довше і у більшій кількості на зубах. Вихід - відмовитися від несвоєчасної їжі або чистити зуби після нічного перекушування.
Рейтинг користувача:  / 2

Діти, які не досягли  певного віку, не мають достатніх навичок  правильного  чищення зубів. Допомога батьків в цьому питанні дуже важлива для здоров'я зубів. Молочні зуби більше, ніж постійні, схильні до карієсу. Як уникнути візитів до стоматологічну клініку  з метою  лікування зубів?
При щоденному гігієнічному чищенні зубів видаляється першопричина карієсу зубів - зубна бляшка.
 
Найпростіший спосіб привчити дитину чистити зуби - зробити цей процес захоплюючим і цікавим. Дитина не повинна сприймати гігієнічну процедуру як щоденний неприємний обов'язок. Дитяча зубна щітка повинна подобатися дитині, бути красивою, яскравою. Крім того, зубна щітка має бути правильно підібрана за віком. Чистити зубки із зубною пастою можна діточкам вже з 3-х років, коли дитина зможе самостійно прополоскати рот від пасти. Дитяча зубна паста повинна мати приємний смак, і бути абсолютно безпечною для здоров'я дитини. Зараз є багато зубних паст з приємним смаком - полуниці, морозива, жувальної гумки і так далі.
Дозвольте вашій дитині почистити вам зуби. Дозволяйте вашій дитині чистити зуби самому, навіть якщо у нього це не дуже добре виходить. Щоб наочно продемонструвати дитині як правильно чистити зуби, запропонуєте йому почистити ваші зуби або зуби у ляльки.
Кількість зубної пасти достатньою для чищення зубів має бути величиною з горошину. Велика кількість зубної пасти призводить до надмірного піноутворення, що утруднює чищення зубів. Необхідно стежити, щоб дитина постійно спльовувала зубну пасту. Регулярне проковтування фторвмісної зубної пасти може привести до флюорозу. Відвідайте з дитиною  спеціаліста - дитячого стоматолога. Лікар обробить зубки вашого малюка спеціальним розчином, що забарвлює наліт. Дитину просять почистити зуби, а після цього показують йому в дзеркалі кольорові плями, які залишилися неочищеними. Сама методика чищення зубів може бути така ж, як і у дорослих; або це буде індивідуально підібрана методика  саме  для вашої дитини. Крім того, це, безумовно, залежить від віку дитини.
Рейтинг користувача:  / 1

Ось декілька порад, як підготувати дитину до візиту в стоматологічну клініку:
 
1. Поговоріть з дитиною про майбутнє відвідування стоматолога не більше ніж за 1-2 дні до візиту. Тоді у малюка буде менше часу, щоб почати турбуватися.
2. Про візит до лікаря з дитиною повинен поговорити той член сім'ї, який і сам не відчуває страху перед стоматологом. Адже діти дуже чутливі, вони відразу відчують ваш страх або розгубленість і почнуть боятися самі.
3. Спробуйте розповісти дитині про відвідування дитячого стоматолога як про цікаву, але звичайну подію, наприклад, як про знайомство з новим другом.
4. Не варто обіцяти дитині подарунок за хорошу поведінку в стоматологічній клініці, а то малюк може подумати, що його чекає якась важка подія. Не говоріть дитині, щоб він «не боявся» або що «боляче не буде». Сама думка про те, що візит до дитячого стоматолога вимагає відваги або що лікар може заподіяти йому біль, могла раніше й не спадати дитині на думку.
5. Ні в якому разі не говоріть дитині про те, що йому робитимуть. Це особливо торкається тих випадків, коли дитині потрібно зробити анестезію, видалення або пломбування зубів. Дитячий стоматолог сам вирішить, що потрібно знати вашому малюкові перед такого роду процедурою.
6. Спробуйте поставитись до першого відвідування дитячого стоматолога украй серйозно. Від добрих вражень, отриманих під час першого візиту до зубного лікаря, може залежати формування відношення дитини до культури здоров'я зубів на дуже довгий час.
7.Намагайтесь вибрати для першого відвідування уранішній час, щоб дитина не турбувалася про майбутнє відвідування весь день. Крім того, маленькі діти вранці зазвичай поводяться краще.
8. Добре, коли дитину супроводжує до лікаря тільки один з батьків. Радимо узяти з собою улюблену книжку або іграшку малюка. Перед тим, як вас покличуть в кабінет лікаря, посидите разом в приймальні, перегорніть книжку, рахуйте вголос, пограйте з іграшкою.
9. Коли зустрінете дитячого стоматолога, звертайтеся до нього по імені, поясните дитині, що це лікар, який хоче подивитися «твої красиві зубки».
А тепер давайте поговоримо про те, чого ви можете чекати від дитячого стоматолога і самої клініки.
Не секрет, що дитяча стоматологічна допомога наблизилася сьогодні до кожної дитини. У сучасних клініках у всьому світі дитячі стоматологи проходять найсуворіший відбір. Дитячий лікар має бути не лише першокласним фахівцем, але і відмінно контактувати з дітьми, мати відкритий і товариський характер. Увесь персонал клініки вміє кваліфіковано працювати з дітьми. Кожен співробітник знає, що дитина повинна отримати від контакту тільки позитивні емоції.
Сучасні спеціалізовані стоматологічні центри обладнані за останнім словом техніки. У них немає страхітливих бормашин, які були джерелами дитячих нічних кошмарів; знеболення робиться аплікаційно, а це означає, що дитині не робляться уколи або сама ін’єкція буде безболісною.
У нашій клініці є великий акваріум, біля якого діти із задоволенням проводять  декілька хвилин в очікування запрошення до кабінету.
Саме лікування, як правило, проходить в ігровій атмосфері. У арсеналі сучасної дитячої стоматології є цілий ряд методик, що дозволяють швидко і безболісно провести діагностику і лікування хвороб зубів у дітей.
Наприклад, існує метод хімічної обробки каріозних порожнин препаратом каріосольв, який дозволяє без застосування бормашини безболісно руйнувати уражену частину зуба. Є спеціальні пломбувальні матеріали для молочних і зростаючих зубів. Ці методи лікування спрямовані на збереження зубів.
Запам'ятайте: здорові зуби і красива посмішка - запорука упевненості в собі і соціальної успішності. Вашій дитині не потрібні проблеми із здоров'ям і психологічні комплекси. Будьте уважні до його здоров'я з першого дня його життя, і тоді він стане людиною, успішною в усіх відношеннях.
Рейтинг користувача:  / 1

Лікарі-стоматологи рекомендують проводити перший огляд порожнини рота дитини впродовж 6 місяців після прорізування першого молочного зуба і не пізніше 12-ти місячного віку.
Перший візит до доктора не має бути пов'язаний з болем, а мати, швидше, "ознайомлювальний" характер. При огляді треба "познайомити" дитину з лікарем, показати малюкові кабінет і стоматологічне крісло.
Відвідування стоматолога в такому віці дозволяє із самого початку спостерігати за розвитком зубощелепної системи малюка і запобігти розвитку можливих ускладнень.
Подальші візити до стоматолога повинні проводитися приблизно двічі в рік, а при прорізуванні зубів - раз в три-чотири місяці, щоб лікар міг спостерігати за процесом розвитку і, якщо необхідно, коригувати його.
Відношення дитини до лікування зубів, страх перед стоматологом залежить як від батьків, так і від лікаря.
Отже, якщо ви - батьки:
* Ніколи не лякайте свою дитину "лікарем": "Ось не слухатимешся, прийде тітка у білому халаті і укол 

зробить"!. До хороших наслідків це не приведе.
* Не варто так само заохочувати малюка: "Сходиш до лікаря - отримаєш нову іграшку". Така фраза насторожує малюка, адже заохочення - нагорода, яку отримують, коли потрібно проявити терпіння і слухняність. Крім того, дитина може почати "торгуватися" з вами перед кожним візитом до стоматолога.
 
* Бажано записуватися на уранішній прийом: по-перше, вранці діти поводяться спокійніше, а по-друге, малюкові не доведеться весь день нервувати, чекаючи походу в незнайоме місце.
* За декілька днів до відвідування лікаря можна пограти з малюком "в стоматолога". Треба зацікавити дитину так, щоб йому стало дійсно цікаво, що ж це за місце таке - стоматологічна клініка.
Перший прийом зазвичай проходить у присутності батьків. Малюк може знаходитися на руках 

 

у мами, але надалі дитина повинна поступово звикати до того, що потім в стоматологічному кабінеті він знаходитиметься один, без батьків. По-перше, доведено, що у присутності батьків діти сильніше сприймають біль, капризують. По-друге, знаходячись один на один, лікар і дитина мають більше шансів налагодити особистий контакт.
Рейтинг користувача:  / 1

Виражений пародонтоз може стати прогностичною ознакою розвитку в організмі ракових і інших важких захворювань.
 Про це свідчать результати дослідження, проведеного ученими Каролінського інституту. "Якщо у людини починають випадати зуби, то це означає, що сама хвороба протікає щонайменше 15-20 років. Це може бути небезпечна для життя інфекція, яка не відразу дається взнаки", - вважає керівник дослідження, професор Брігітта Седер. Медики впродовж 16 років спостерігали за 3 тис. пацієнтів. Висновки, до яких вони прийшли, дуже невтішні: у відносно молодих людей з вираженим пародонтозом вірогідність передчасної смерті від якої-небудь серйозної хвороби значно вища, ніж у інших. Тому учені зробили висновок, що пародонтоз представляє значно більшу небезпеку для здоров'я нації, ніж вважалося раніше. За 16 років лікарі зареєстрували серед спостережуваних 110 летальних результатів. При цьому середній вік померлих склав 47 років. Зв'язок між станом порожнини рота і організму в цілому очевидний, відмічають учені. Ризик ракових захворювань і хвороб шлункового тракту у хворих з пародонтозом значно вище, ніж у людей із здоровими зубами. Але доки медики не пояснюють причин подібного взаємозв'язку.
Рейтинг користувача:  / 1

Сир є невід'ємним атрибутом кухні багатьох народів світу.
 У деяких країнах його шанують, як ласощі, інші додають в якості одного з компонентів блюд. Медики ж стверджують, що сир можна вважати ще й ефективним засобом профілактики карієсу. Відомо, що формування каріозної порожнини відбувається від дії продуктів життєдіяльності патогенних мікроорганізмів на емаль зуба, захист якої залежить від вмісту кальцію. Результатом експерименту стало твердження, що страви, що містять сир, на 60% підвищують концентрацію кальцію в емалі зубів. Ще однією важливою властивістю сиру є збільшення об'єму слини при вживанні цього продукту. А слина, у свою чергу, так само містить компоненти, що перешкоджають розвитку карієсу і запалення ясен. Не позбавляйте себе задоволення, а свій організм - користі.
Рейтинг користувача:  / 1

Більше 80 % людей мають так званий зубний камінь — вапняні відкладення коричневого відтінку, які найчастіше утворюються на внутрішній поверхні нижніх різців.
 Зубний камінь формується з м'якого зубного нальоту, на який осідають вапняні солі слини. Найчастіше це відбувається при нерегулярному або неправильному чищенні зубів, звичці приймати тільки м'яку їжу, жувати на одній стороні, або порушенні обміну речовин. Самостійно впоратися з відкладеннями зубного каменю неможливо. Але ситуація потребує пильності: зубний камінь є постійним джерелом інфекції. В результаті може розвинутися запалення ясен — гінгівіт, а також ушкодження усіх тканин, що оточують зуб — пародонтит. Стоматологи рекомендують видаляти зубний камінь кожні півроку-рік. З цією метою застосовується як ручний інструментарій, так і ультразвук, з подальшою шліфовкою і поліровкою поверхні зубів. Процедура видалення зубного каменю безболісна, але при підвищеній чутливості проводиться під місцевою анестезією. Профілактикою зубного каменю служить регулярне — 2 рази в день — чищення зубів. При цьому важливо правильно підібрати зубну щітку і пасту, чітко використовувати рекомендації з методики ефективного чищення зубів.
Рейтинг користувача:  / 1

Американські учені вирішили назавжди позбавити людство від карієсу.
 Схоже, вони знайшли спосіб. Розробили гель, який раз і назавжди впорається з генетично модифікованими бактеріями. Нанести буде досить усього один раз. Це задоволення обійдеться близько 150 доларів. В середині цього року у Великобританії і США почнуться клінічні випробування. Деякі бактерії порожнини рота перетворюють цукор на молочну кислоту, а молочна кислота роз'їдає емаль, і виникає карієс. Професор Джеффри Хиллман модифікував ДНК бактерії Streptococus mutant, таким чином, що вона більше не робить молочну кислоту. Його правоту блискуче підтвердили здорові зуби піддослідних щурів.
Рейтинг користувача:  / 1

Серед причин дуже поширені спадкові, генетично обумовлені аномалії.
 Хрестоматійний приклад подібної патології — видатна, у буквальному розумінні, нижня щелепа представників династії Габсбургів. Цю відмітину — «нижню прогнатію» — вони демонстрували світу упродовж шести століть — з 1282 по 1918 рік, сидячи на тронах Чехії, Угорщини, Австро-Угорщини, Священної Римської імперії, Іспанії і її володінь в Америці. Часто причини кривих зубів не такі «закономірні». Це і порушення розвитку, прорізування  зубів, шкідливі звички, особливо в ранньому дошкільному віці: смоктання пальця, тривалий період смоктання соски, травми, рахіт. Буває, що зуби у людини великі, і їм просто тісно, ніде нормально розміститися із-за малих розмірів щелепи, чому й  відбуваються «викривлення».
Рейтинг користувача:  / 1

За допомогою правильно підібраного кольору губної помади ви можете зробити так, що Ваші зуби будуть або сліпуче білими, або з невеликим відтінком жовтизни.
 Зверніть увагу на наступне: якщо Ви бачите жінку із сліпуче білими зубами, то вона напевно використовує чисто червону губну помаду. Зуби надають уявну білизну і у тому випадку, якщо Ви використовуєте рожеву губну помаду. Рожеві тони за відбілюючим ефектом перевершує тільки чисто червоний колір. Губна помада коричневих або помаранчевих тонів через наявність складової жовтого кольору в ній посилює жовтизну зубів. Необхідно проявляти обережність з помадами з бузковими відтінками, чим вони темніші, тим більшою жовтизною віддають зуби.
 
Рейтинг користувача:  / 1

Виявляється, екстракт з кори магнолії бореться із запахом з рота дуже ефективно.
 Річ у тому, що за допомогою цієї рослини можна вбити до 60% шкідливих бактерій, у тому числі тих, які розкладають їжу і провокують неприємний запах, а також прискорюють карієс. Фахівці компанії Ріглі провели експеримент і довели, що ментол без кори магнолії вбиває в 20 разів менше бактерій, ніж якщо вони діють разом.
 
Рейтинг користувача:  / 1

Амеріканські стоматологи лікують деяких своїх пацієнтів журавлиною. І збираються це практикувати частіше.
  Вчені з Універсітету Рочестера встановили, що завдяки бактеріцідній дії журавлиного соку вирогідність захворювання карієсом у його споживачів знижується. Журавлиний сік учені порівнюють з "тефлоном для зубів". Вчені стверджують, що компоненти журавлиного соку блокують бактеріям доступ до зубної емалі. Це підтвердив експеримент з мікробом Streptococcus mutans, якого вважають одним з головного винуватців карієсу. Також на бактерицидний ефект журавлини звернули увага урологи - на їх думку, журавлиний сік заважає мікроорганізмам заселяти стінкі січового міхура. Те ж вірно і відносно зубів, переконані дослідники. При цьому сама "діюча речовина" доки невідома, але її збираються віділиті в найближчому часі. А доки вживати сік в тому виігляді, в якому він продається в супермаркетах, стоматологи вважають недоцільнім - там зазвичай міститься цукор, який розкладаючись, сам спряє руйнування зубів. Кращє споживати свіжі ягоді або сік-фреш.